Pevná linka: +420 379 722 192
Nabídky: +420 605 427 971
Výroba: +420 604 709 846
E-mail: info@mirec.cz
Po-Pá 8:00-12:00 13:00-15:00Právě pracujeme na zjednodušení a zpřehlednění nabídky našich služeb.
V souvislosti s tím i tyto stránky čeká v brzké době kompletní rekonstrukce. Prosím omluvte místy neaktuální informace. Děkujeme za pochopení a Vaší trpělivost :-)

Aktualizace webových stránek

Aby webové stránky plnily dobře svůj účel, měla by pravidelná aktualizace být jejich nedílnou součástí. Aktualizace stránek ja často opomíjena, což je škoda, protože pokud jsou Vaše stránky neaktuální, mohou v internetové džungli snadno upadnout v zapomnění.

Proč je nutné webové stránky aktualizovat?

 • Protože uživatelé na internetu hledají především aktuální informace. Neaktuální a zastaralý obsah stránek může odradit Vaše zákazníky od jejich používání.

  Naopak pokud budou Vaše stránky vždy aktuální, Vaši uživatelé se na ně budou rádi vracet.

 • Častější aktualizace stránek Vám může zajistit lepší pozice ve vyhledávačích jako je Google, Seznam, a další.

  Čím častěji budete Vaše stránky aktualizovat, tím častěji je budou indexovat roboti vyhledávačů a díky tomu můžete získat lepší pozici ve vyhledávání než Vaše konkurence, která obsah stránek neaktualizuje.

Proč přenechat aktualizaci stránek nám?

 • Prezentace obsahu na internetu má odlišná pravidla než například v tištěných médiích.

  Texty pro internet umíme správně strukturovat. To znamená, že je správně rozčleníme do odstavců, vytvoříme seznamy s odrážkami, zvýrazníme důležité informace a zoptimalizujeme obrázky.

 • Jsme rychlí! Jednoduché aktualizace provádíme téměř ihned nebo do druhého dne a složitější aktualizace zpracujeme do několika dní.

 • Stránky aktualizujeme každý den, proto máme bohaté zkušenosti a poradíme Vám s formulacemi a s tím jak je vhodné informace prezentovat.

 • Známe pravidla českého pravopisu a umíme texty udělat čtivé. Před vložením textů na internet by mělo být samozřejmostí provést jejich kontrolu z hlediska gramatiky a pravopisu.

  Dále by se texty měly upravit tak, aby se dobře četly a byly srozumitelné pro každého. Pokud texty nemáte zkontrolované a zoptimalizované, rádi to uděláme za Vás, pokud o to budete mít zájem.

 • V případě, že máte vícejazyčné stránky a dodáte nám pro aktualizaci pouze české texty, zajistíme Vám jejich překlad do běžných jazyků.

Kdy je výhodnější to nechat na nás?

I v případě, že Vaše stránky běží na nějakém redakčním systému (CMS), je někdy lepší nám podklady doručit e-mailem nebo je přinést na paměťovém médiu a nechat aktualizaci na nás.

 • Pokud máte jednoduchý web, který tvoří pouze několik statických stránek, asi budete chtít svoje stránky aktualizovat pouze několikrát do roka.

  V takovém případě máte pravděpodobně pouze statické stránky, které se aktualizují přímou úpravou zdrojového kódu. Proto by pro Vás bylo příliš nákladné snažit se o aktualizaci vlastními prostředky.

 • V případě, že jsou aktualizace rozsáhlé a obsahují obrázky, je většinou nutné texty zoptimalizovat a obrázky vyvážit, sjednotit jejich barevnost, popřípadě je upravit.

  Úpravy obrázků a optimalizace textů děláme denně, proto to zvládneme většinou za zlomek času, než který by jste tomu věnovali Vy. Navíc tuto práci děláme denně, takže výsledek bude profesionální.

 • Chcete-li na stránky vložit velmi objemná data (např. video), je potřeba je zoptimalizovat pro umístění na internet. Na optimalizaci máme vhodné nástroje, takže s tím nemusíte ztrácet čas. Navíc u redakčních systémů je velikost souboru, který se dá na server nahrát, omezena, proto by se Vám to ani nemuselo podařit.

Pokud nemáte ve své firmě odborníka, který by se Vám o stránky staral, rádi Vám budeme stránky aktualizovat pravidelně.

V takovém případě můžeme uzavřít servisní smlouvu a Vy tak získáte zvýhodněnou hodinovou sazbu a garantované termíny dodání.

Kdy si stránky aktualizovat sami? 

V některých případech je výhodnější si stránky aktualizovat prostřednictvím redakčního systému a nás využívat pouze na upgrady systému, změny vzhledu layoutu webu, popř. optimalizace webu pro nové verze prohlížečů.

 • Vkládáte-li na stránky data stále stejného typu (např. fotogalerie, přílohy, reportáže, zápisy, ...), pak je asi lepší nechat se od nás pouze proškolit na obsluhu redakčního systému a aktualizace si dělat sami.

 • Jste-li velká firma a ve Vašem IT oddělení máte odborníka, který má s aktualizacemi stránek dlouhodobé zkušenosti, pak je pro Vás výhodnější nechat aktualizace na něm.

 • Máte-li na svých stránkách katalog zboží, nemovitostí, zájezdů apod., bude pro Vás příjemnější si části stránek obsahující tyto nabídky aktualizovat přímo u Vás.

Jak často stránky aktualizovat?

To závisí nejvíce na druhu a způsobu Vašeho podnikání.

 • Weby malých firem zpravidla obsahují pouze několik statických stránek. Takové stránky většinou stačí aktualizovat jednou za čas.

 • Stránky velkých společností je potřeba aktualizovat pravidelně, protože ve velkých firmách se věci a lidé často a rychle mění.

 • Stránky obsahující katalog zboží, nemovitostí, zájezdů, apod. by se měly aktualizovat vždy, když se nabídka produktů změní.

 • Informační weby a portály je nutné aktualizovat denně.